WhatsApp
Yükleniyor...

Dijital Medya Planlama

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Dijital Medya Planlama

 

Dijital dünyanın kapılarını sizlere ve de firmanıza sonuna kadar açacak olan reklaweb ile çalışmanız gerektiğinde; kendinizi ve de iş kimliğinizi bize emanet ederek yerinde bir hareket yapmış olacaksınız. Dijital medya konusunda da pazarlama ve de tanıtım konusunda da üstün yetenekleri ve de fikirleri olan bireyle ile sürdürdüğünüz kampanya ve de çalışmalar neticelendiğinde ortaya danışanlarımızın çok hoşuna giden işler çıkıyor.


İşinizi Dijital Ortama Taşıyın

Kendiniz için ve de işiniz için sosyal medyada, dijital veri tabanında yer almanız gerektiği gerçeğini bir kez daha dile getirmeliyiz. Biz sizin gelecekte ki iş potansiyelinize bile etkide bulunacak bir çalışmayı başlatıyoruz. Dijital medya planlama sizlerin sektör içinde nasıl bir yol izlerseniz başarılı olacağınızı işaret eden bir çalışmadır. Bu çalışma içerisinde kendinizi çok rahat bize anlatabilir, yakın gelecekte ve de uzun vadede iş anlamında kendinizi nerede görmek istediğiniz ile alakalı sizlere bir iş planı ve de tanıtım çalışması çıkartabiliriz.

Dijital Dünyaya Ayak Basın

 

Dijital ortamlar artık iş sektörlerinin kalbi olmaya aday. Kendi sektörünüz ile alakalı ya da başka sektörler ile alakalı her türlü bilgiye bu ortamdan erişim kolaylığınız mevcut. Erimlerin bu kadar yoğun olması nedeni ile de insanların en çok ilgilendikleri ortamı yani, dijital ortamları sizler için yönetiyoruz. Bu da sizlerin istediğini konuma gelebilmenize yardımcı olacak; iş birliklerini ve de işleri dijital ortamda ki planlamalarımız sayesinde elde etmenizi sağlıyor.

 

Reklaweb ile Dijital Medya Planlama

 

360° Sosyal Medya

Dijital medya planlama ajansı Reklaweb, marka bilinirliğinizi öngörülebilecek süreden daha kısa zamanda artırıyor; marka değerinizi korumanızı sağlıyoruz!

Dijital medya satın alma, bir markanın bilinirliğini artırarak dijital varlığını güçlendirmek ve potansiyel müşterilere ulaşarak dönüşümü yükseltmek için önemli bir araçtır. Dijital kanallar, tüketicilerin satın alma kararları üzerinde etkilidir ve dijital kanallarda görünürlüğü artırmak iş sonuçlarına pozitif olarak yansır. Dijital medya satın alma, dijital pazarlamanın bir alt kolu olan e-ticaret alanında da markalara avantaj sağlar. Bu sayede potansiyel müşterilerinizi gelişmiş hedefleme seçenekleri ve farklı reklam modelleri ile doğrudan hedefleyebilirsiniz.

 

Dijital Medya Satın Alma Nedir?

Güçlü bir dijital medya planlaması gerçekleştirmek, pozitif iş sonuçları yaratan dijital reklam kampanyaları ile mümkündür. Reklaweb, tecrübesi ve uzman kadrosu ile kampanya hedeflerinize ulaşmanızı sağlayan etkili medya planları oluşturur. En etkili medya stratejilerini üretirken mevcut konumunuzu, hedeflerinizi, kaynaklarınızı sizinle birlikte değerlendirir.

Bir strateji doğrultusunda markanın yatırım yapacağı kanalların ve medya karmasının belirlenmesi kısaca dijital medya planlama olarak ifade edilir. Dijital medya stratejisi kurgularken ilk aşama, kampanya hedeflerinin açık bir şekilde tanımlanmasıdır. Bu aşamadan sonra rakipler incelenerek markanın rakiplerine göre konumu belirlenir. Oluşturulacak kampanya için KPI’lar belirlenir ev bu KPI’lar hem stratejinin geliştirilmesinde hem de kampanya sonuçlarının değerlendirilmesinde kullanılır.

Ürün veya hizmetin ulaşması istenen hedef kitle tanımlaması yapıldıktan sonra kampanya amacına karşılık gelen dijital kanallar değerlendirilerek medya karması yapılır. Dijital medya stratejisi bu şekilde oluşturulur ve takip edilerek optimizasyonlar gerçekleştirilir.

 

Dijital Medya Satın Alma Yöntemleri

 

Display Reklamlar

Display reklamlar Türkçeye görüntülü reklam olarak çevrilir ve internette karşınıza çıkan banner’ları ifade etmek için kullanılan bir tabirdir. Bilinirliğinizi veya satışınızı artırmak için kullanabileceğiniz banner reklamları ve doğru kanal seçimi ile pozitif iş sonuçları yaratabilirsiniz.

 

Video Reklamları

İnternet ortamında yayınlanan video içeriklerine kısaca video reklamları denir. Bu kapsamda marka mesajlarınız YouTube gibi global video platformlarında ya da lokal bir online TV kanalında da yayınlanabilir.

 

Programatik Reklamlar

Bu reklamlar kullanıcıların online ayak izlerini takip ederek onları gruplar ve reklamverenlere bu grupları hedefleme imkanı sunar. Bu medya satın alma yöntemi, cookie’lerle toplanan kullanıcı verisine dayanır.

 

Oyun İçi Reklamlar 

Dijital pazarlama için önemli fırsat alanlarından biri de mobil oyunlardır. Oyun içi reklamları kullanarak marka bilinirliğinizi artırabilir, etkileşimli modellerle hedef kitleniz ile bağ kurabilirsiniz.

 

E-mail Reklamları

En eski dijital medya satın alma türlerinden biri olan e-mail reklamları halen etkin olarak kullanılmaktadır. e-mail reklamları özellikle pazarlama otomasyonunda yoğun olarak kullanılır ve dönüşümlerinizi artırmaya yardımcı olur.

 

Native Content / Advertorial Reklamlar

Native Reklam, doğal reklamlardır. Dijital pazarlamanın trendleri arasına girmiş bir reklam türü olan bu reklamlar zamanla tüketici dikkatinin azalması, klasik reklamlara karşı gösterilen direnç ve dikkatsizlik ile birlikte geliştirilmiştir. Hedef kitlenin ilgi alanlarına ve reklamların yayınlandığı yere göre reklamın doğallığına dikkat edilerek özelleştirilmesi sağlanmaktadır.